Gra edukacyjna QUESTCITY

QuestCity – Darmowa gra internetowa & portal społecznościowy

Polecamy bezpłatną grę edukacyjną QuestCity stworzoną przez ekspertów ochrony ludności z terenu Europy (gra w języku polskim oraz kilku językach europejskich).QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną dostępną na stronie internetowej www.questcity.eu. Gra QuestCity uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych.

 Gra dostępna na stronie: www.questcity.eu

Opis gry:

W przypadku wystąpienia tego rodzaju sytuacji od gracza oczekuje się działań mających na celu uniknięcie niebezpieczeństwa lub minimalizację negatywnych skutków, które mogą oddziaływać na niego lub inne osoby. Gracz gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które przyznawane są mu i kumulowane na jego koncie po każdym rozwiązanym zdarzeniu. Te osiągnięcia promują gracza do udziału w wyższych poziomach gry, a także predysponują go do nowych, bardziej wymagających zadań. QuestCity stanowi nieformalne narzędzie edukacyjne w postaci gry skierowanej głównie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat (praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych). Stworzono ją aby motywować i przyciągać zainteresowanie młodych Europejczyków tematyką bezpieczeństwa osobistego, jak również bezpieczeństwa naszego najbliższego otoczenia. Gra jest dostępna obecnie w 10 językach.

Miłej zabawy 🙂

Gra współfinansowana w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Komisji Europejskiej, polskim partnerem projektu jest Szkoła Główna Służby Pożarniczej. Szczegółowe informacje na stronie internetowej SGSP –https://www.sgsp.edu.pl/wspolpraca/questcity

Strona internetowa gry: www.questcity.eu

Film na kanale Youtube: https://www.youtube.com/watch?v=mUfCaZ5IoGI

Audycja:https://www.sgsp.edu.pl/files/upload/gbeltowski/Projekty/qc/zdjecia_audio/QuestCity_w_Radio.wav

W Polsce w grę QuestCity gra już ponad 2000 graczy!!!

Materiały promocyjne i informacyjne do pobrania i wysyłki:

Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do rozwijania swojej wiedzy o bezpieczeństwie poprzez grę QuestCity.