Wizyta Strażaków FF Reindlmühl z Austrii

64Polacy w Europie słyną przede wszystkim ze swojej bogatej kultury i gościnności. Przekonać mogli się o tym strażacy z FF Reindlmühl z Austrii, którzy złożyli w dniach 14.08-17.08. wizytę naszej jednostce. Odwiedziny nie były zupełnie przypadkowe, ponieważ decyzja w tej sprawie zapadła już w zeszłym roku podczas przekazania na rzecz OSP w Starym Targu średniego samochodu gaśniczego 2/18 marki Steyr z tamtejszej jednostki.

Goście podczas wizyty mogli posmakować polskiej kuchni, zapoznać się kulturą, obyczajowością i zwyczajami panującymi w Polsce oraz zwiedzić m.in.: Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie, Śluzę w Białej Górze, Muzeum Zamkowe w Malborku; podziwiać inscenizację walk rycerskich w Zamku Krzyżackim w Sztumie oraz zobaczyć pokazy ratownictwa medycznego Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Szrop.

 

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim,

którzy przyczynili się do realizacji spotkania.

Z poważaniem,

Zarząd oraz druhowie OSP

w Starym Targu

 

Całe spotkanie można prześledzić w galerii zamieszczonej poniżej.

Zdj. Pan Daniel Jankowski