Wizyta w Austrii

W dniach 14-16 sierpnia nasi druhowie złożyli wizytę zaprzyjaźnionym jednostką straży pożarnej w Reindlmühl i Neuhofen a.d. Krems w Austrii. Celem spotkania było przekazanie naszej jednostce hełmów strażackich Dräger Gallet i Rosenbauer Heros. Część otrzymanego sprzętu zastąpi używane dotychczas hełmy w naszej OSP. Pozostałe hełmy trafią do innych Ochotniczych Straży Pożarnych, które nie są doposażone w tego typu sprzęt, których hełmy są w krytycznym stanie lub ich ilość jest niewystarczająca. Mamy nadzieję, że pozyskany sprzęt będzie w stanie podnieść gotowość bojową wielu jednostek a inicjatywa podjęta przez Pana Edwarda Zajkowskiego, Komendantów tamtejszych i naszej OSP przyczyni się do poprawy środków ochrony indywidualnej strażaków naszego powiatu oraz innych straży będących w potrzebie.

Z tego miejsca pragniemy podziękować naszym gospodarzom za gościnność i szlachetność w działaniach. Mieliśmy przyjemność zapoznać się z Waszą kulturą, krajobrazem oraz wspaniałą austriacką kuchnią. Jesteśmy wdzięczni za zaoferowaną pomoc, która pozwoli zadbać o większe bezpieczeństwo strażaków podczas prowadzenia działań. Dziękujemy!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z delegacji.

zdj. Bartosz Urbanowicz